Malatya

07.05.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak, şehirde yapımı tamamlanan hizmetlerin toplu açılış törenine katılmak ve STK temsilcileri ile bir araya gelmek üzere 7 Mayıs 2016 tarihinde Malatya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.


Malatya Havalimanı’nda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve yetkililer tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kente girişinde Yazıhan Atlı Cirit Grubu sporcuları eşlik etti.

Malatya’da ilk olarak 2. Ordu Komutanlığı’nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya Valiliği’ne geçerek Vali Süleyman Kamçı’dan bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra şehirde yapımı tamamlanan hizmetlerin toplu açılış törenine katıldı. Kent Meydanı’nda gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreninden sonra şehirdeki programı kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Malatya’da sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmanın ardından temaslarını tamamlayarak İstanbul’a döndü.