Adana

24.04.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali, Samsun Makina Sanayi Düktil Boru Fabrikası ve yapımı tamamlanan 49 tesisin toplu açılış törenine katılmak üzere 24 Nisan 2016 Pazar günü Adana’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.


Adana’da ilk olarak Tufanbeyli ilçesinde Sabancı Grubu tarafından yapılan Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali’nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra organize sanayi bölgesine geçerek Samsun Makina Sanayi tarafından yaptırılan düktil boru fabrikası ile yapımı tamamlanan 49 fabrika ve tesisin toplu açılış törenine katıldı. Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.


Konuşmasının ardından, törende hazır bulunan bakanlar, milletvekilleri ve açılışı yapılan fabrika sahipleri ile birlikte temsili açılış kurdelesini kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören sonrasında Samsun Makine Sanayi Düktil Boru Fabrikası’nı gezdi; Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.