Antalya

22.04.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EXPO 2016 Antalya Uluslararası Bahçecilik Sergisi ile toplu açılış törenlerine katılmak üzere 22 Nisan 2016 Cuma günü Antalya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.


Antalya programında, ilk olarak Kepez Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya merkez Kepez ilçesinde düzenlenen, yapımı tamamlanarak halkın hizmetine sunulan eser ve hizmetlerin toplu açılış törenine katılarak halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve diğer yetkililerle birlikte, hizmete açılan eserlerin açılış kurdelesini kesti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra EXPO 2016 Antalya Uluslararası Bahçecilik Sergisi’nin açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı. Törende; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, katılımcı ülkelerin ilgili bakan ve temsilcileri ile milletvekillerinin de hazır bulundu.


Konuşmasının ardından beraberindekilerle birlikte EXPO 2016 Antalya Uluslararası Bahçecilik Sergisi’ni gezen ve sergilenen bitki türleri, obje ve eserleri yakından inceleyerek yetkililerden bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde gerçekleştirilen ışık, ses ve su gösterisini izledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Millî Eğitim Bakanlığı’nın iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Geleceğimi Koruyorum’ projesinin tanıtım ve faaliyet standını da ziyaret etti.