Burdur

11.03.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur’da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreni ve Fahri Doktora Unvanı ile 1. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni’ne katılmak üzere 11 Mart 2016 Cuma günü Burdur’a bir ziyaret gerçekleştirdi.


Burdur’da ilk olarak belediye başkanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı tamamlanarak halkın hizmetine sunulan 33 ayrı projenin toplu açılış töreninin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti.


208 milyon lira yatırım bedeli olan 33 projeyi Burdur’a kazandırmanın mutluluğu içinde olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Veteriner Fakültesi Kliniği Binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hizmet Binası, Doğa Tarihi Müzesi Restorasyonu, Kemer Hükûmet Konağı, Tefenni Emniyet Müdürlüğü binası da içinde olmak üzere ortaya konan farklı 33 eser ve hizmetin Burdur’a ve Burdurlulara hayırlı olmasını diledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreninin ardından Burdur Valiliği’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde düzenlenen Fahri Doktora Unvanı ile 1. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.