Bursa

21.12.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Stadyumu (Timsah Arena) açılış töreni ve çeşitli programlara katılmak üzere, 21 Aralık Pazartesi günü Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul’dan helikopterle Bursa’ya giderken yapımı süren İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nü havadan inceledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’yı ziyaretinde ilk olarak Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin İnsani Yardım Politikası” başlıklı panele ve üniversite tarafından kendisine tevdi edilen Fahri Doktora Unvanı için düzenlenen törene katıldı. Üniversite kampüsü içinde yer alan Kültür Merkezi’nde düzenlenen panel ve törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma da yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı ‘Timsah Arena’nın açılış törenine iştirak etti. Törende kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Timsah Arena ile birlikte Bursa’nın şanına yakışır güzel bir stadyuma sahip olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından sahaya inerek, Türkiye Millî Takımı’nın eski futbolcularından oluşan Türkiye Şöhretler Karması ile Bursaspor’un eski futbolcularının yer aldığı Bursaspor Şöhretler Karması arasında yapılan, stattaki ilk maçın başlama vuruşunu gerçekleştirdi. Maç öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, her iki takımın oyuncuları ile tek tek tokalaşarak kendileriyle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da son olarak Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği “Ekonomiye Değer Katanlar 2015” ödül törenine katıldı. Merinos Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, gerçekleştirdikleri üretim ve ihracatla ödüle layık görülen firma yetkilileri ve iş adamları ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.

Ekonomiye Değer Katanlar ödül töreni ile Bursa programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Ankara’ya gitmek üzere şehirden ayrıldı.