Bayburt

27.11.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan tesis ve projelerin toplu açılış töreni ile Bayburt Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılışı nedeniyle 27 Kasım Cuma günü Bayburt’a bir ziyaret gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreninin gerçekleştirildiği Bayburt Kent Meydanı’nda halka hitap etti. Okullardan pansiyonlara, 8 sulama göletinden 310 kilometrelik yola ve toplam yatırım bedeli 156 milyon lira olan 18 hizmetin Bayburt’a hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizmetlerin, yeni hükûmet döneminde de kesintisiz şekilde devam edeceğini söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreninde halka hitap ettikten sonra aynı cadde üzerindeki Bayburt Belediye Başkanlığını da ziyaret etti.


Bayburt Üniversitesi’nin 2015- 2016 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde kendisine Fahri Doktora unvanı takdim edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bayburt ziyaretine, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katıldı.