Aksaray

28.05.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, valilik ile belediyeyi ziyaret etmek ve halka hitaben bir konuşma yapmak üzere 28 Mayıs Perşembe günü Aksaray’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Nevşehir’den helikopter ile Aksaray Dağılgan Spor Kompleksi sahasına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve diğer ilgililer karşıladı.


Aksaray’da ilk olarak valiliği ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Ataklı’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Valilik çıkışında kendisini bekleyenlerle bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra vatandaşlara hitaben konuşma yapmak üzere kent meydanına geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, valiliği ziyaretinin ardından Aksaray’da halka hitaben bir konuşma yaptı.


Vatandaşlara hitabının ardından Aksaray Belediyesine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, belediye başkanlığı girişinde, Aksaray Malaklı Irklarını Geliştirme Derneği Başkanı Muhammed Tıpırdamaz tarafından Kont adlı iki yaşındaki Aksaray malaklısı ırkı köpeğin iki yavrusu hediye edildi.

Temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray’dan ayrıldı.