Şanlıurfa

24.05.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak, temel atma ve toplu açılış törenine katılmak üzere 24 Mayıs Pazar günü Şanlıurfa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçağın aprona yanaşmasıyla birlikte, millî rallici Burcu Çetinkaya, 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda yarıştığı otomobili ve şov otomobiliyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı apronda drift yaparak karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçaktan inişinin ardından, yarışlara katıldığı otomobiliyle uçağa kadar giden Çetinkaya, burada şampiyonanın bayan pilotlar klasmanı pilot birinciliği kupasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Şanlıurfa GAP Havalimanında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve diğer ilgililer karşıladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa programı çerçevesine ilk olarak, 20. Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanlığını, daha sonra da Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.


Topçu Meydanı’nda gerçekleşen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Şehir Hastanesi’nin yapılacağı alana video konferans ile canlı bağlantı kurarak hastanenin temel atma törenine katıldı ve sonra da beraberindekilerle yapımı tamamlanan hizmet, eser ve projelerin toplu açılışını gerçekleştirdi.


Toplu açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye ziyaretinden sonra da Halepli Bahçe’de bulunan  “Türkiye’nin en büyük müzesi” özelliğini taşıyan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Şanlıurfa temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a geçti.