Samsun

18.05.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak ve toplu açılış törenine katılmak üzere 18 Mayıs Pazartesi günü Samsun’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Samsun Çarşamba Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, milletvekilleri ve ilgililer karşıladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış töreninin ardından, büyükşehir belediye başkanlığına geçti. Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve bazı belediye çalışanları tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini bekleyen vatandaşların tezahüratları üzerine belediye binasının balkonundan halkı selamladı ve kısa bir konuşma da yaptı. Daha sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığını ziyaret etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, programını tamamlayarak Samsun’dan ayrıldı.