Bursa

06.02.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli açılış ve temaslar için 6 Şubat Cuma günü Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli açılış ve temaslar için 6 Şubat Cuma günü Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bursa’da ilk olarak Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Cuma Namazı’nı Bursa Ulu Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiden çıkarken kendisini bekleyen vatandaşları selamladı ve 2023 metrelik börek yaparak, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren börekçi Hasan Acar’ın kendisi için hazırladığı börekleri vatandaşlara ikram etti.

Orhan Gazi Parkı’ndan yürüyerek toplu açılış töreninin yapıldığı Atatürk Caddesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı; daha sonra da Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Valiliğini ziyaret etti.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Roman Konfederasyonu tarafından düzenlenen tören ile “Büyük Roman Ödülü” verilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam da Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen akşam yemeğinde, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi ve bir konuşma yaptı.


Bursa programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yemeğin ardından İstanbul’a geçti.

Bursa ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve diğer yetkililer eşlik etti.