Kars

17.03.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haydar Aliyev Anadolu Meslekî ve Anadolu Teknik Lisesi ve yapımı tamamlanan MEB yatırımların toplu açılış töreni ile TANAP temel atma törenine katılmak üzere 17 Mart Salı günü Kars’a bir ziyaret gerçekleştirdi.


Kars Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve diğer ilgililer karşıladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, TANAP temel atma töreni için Türkiye'ye gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Karayolları Sosyal Tesisleri’nde görüştü.


Daha sonra Kars Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplu Açılış Töreni’ne katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ile okulda incelemelerde bulundu. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Gürcistan Margvelaşvili ve beraberindekiler, Kars Valiliği'nce onurlarına verilen öğle yemeğine katıldı.


Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili ile birlikte Kars’ta gerçekleştirilen TANAP temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarını tamamlayarak, akşam saatlerinde Kars’tan ayrıldı.