Balıkesir

15.03.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslar gerçekleştirmek ve toplu açılış törenine katılmak üzere 15 Mart Pazar günü Balıkesir’e’ bir ziyaret gerçekleştirdi.


Balıkesir Atatürk Havalimanı'nda, Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve diğer ilgililer karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak "Balıkesir Ekonomi Ödülleri 2015 Töreni “ne katıldı.

 


Töreni’nin ardından valilik binasına gelişinde Vali Mustafa Yaman ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, üzerinde isimleri bulunan iki çam fidanını bahçeye dikti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaları hakkında Vali Yaman’dan bilgi aldı; daha sonra valilik önündeki meydanda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı.


Buradan Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a belediyeye gelişinde vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, çalışmaları hakkında bilgi sundu.

Balıkesir’de son olarak, Garnizon ve Okullar Komutanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, programını tamamlayarak Balıkesir’den ayrıldı.


Balıkesir Merkez Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve diğer ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu katıldı.