Çanakkale

14.03.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslar gerçekleştirmek, Tıp Bayramı kutlamaları ile toplu açılış törenine katılmak üzere 14-15 Mart tarihlerinde Çanakkale’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.


Çanakkale Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan karşıladı.


İlk olarak Çanakkale Belediye Başkanlığı'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Belediye Başkanı Gökhan tarafından çalışmaları hakkında bilgi verildi. Belediye’den çıkışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Zaferin Ab-ı Hayat Neferleri" törenine de katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

 


Çanakkale Valiliği önündeki toplu açılış töreninin ardından Gelibolu Yarımadası'na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Şehitleri Abidesi’ne çelenk koydu ve abidenin bulunduğu alanda yetkililerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bölgede incelemelerde de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. Kolordu Komutanlığı'nı ziyaret etti

 

 

 


Programı çerçevesinde Romanlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen “14 Mart Romanlar Günü Çanakkale Buluşması”nda, Roman vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lapseki’de belediye başkanlığını ziyaret etti ve burada kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

 


Geceyi Çanakkale’de geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Mart Pazar günü sabah saatlerinde Balıkesir’e geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine eşi Emine Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da eşlik etti.