Gaziantep

07.03.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak, temel atma ve açılış törenine katılmak üzere, 7 Mart Cumartesi günü Gaziantep'e bir ziyaret gerçekleştirdi.


Gaziantep Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve diğer yetkililer karşıladı.


Karşılamanın ardından Gaziantep Demokrasi Meydanı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada toplu açılış ve temel atma törenine katılarak bir konuşma yaptı. Törenin ardından valiliği ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Belediyesi tarafından düzenlen yemekte de STK’larla bir araya geldi ve bir konuşma yaptı.


Programı çerçevesinde, son olarak Gaziantep Üniversitesi’ni ziyaret ederek Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi’nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde İstanbul’a hareket etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın ziyaretine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı da eşlik etti.