Malatya

21.02.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temas ve açılışlar için 20-21 Şubat 2015 tarihlerinde Malatya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Elazığ’a gerçekleştirdiği ziyareti 20 Şubat Cuma günü tamamlayarak akşam saatlerinde Malatya’ya geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Malatya Havalimanında Vali Süleyman Kamçı, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile öteki ilgililer karşıladı.


Geceyi Malatya’da geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Şubat Cumartesi günü kahvaltıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek, bir konuşma yaptı.


Daha sonra Malatya’da düzenlenen toplu açılış törenine katılarak, vatandaşlara hitaben de bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  konuşmasının ardından TOKİ tarafından yapımı tamamlanan konutların, 11 hak sahibinin anahtarlarını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Malatya Valiliği’ni ziyaret ederek,  Vali Süleyman Kamçı’dan çalışmalarına ilişkin brifing aldı.

2. Ordu Komutanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Komutanlığa gelişinde 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ve öteki ilgililer karşıladı.


Ziyaretinin ardından karargâhtan ayrılırken, kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan, yol boyunca zaman zaman durarak, vatandaşların taleplerini dinleyen ve çocuklara hediyeler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesine geçti.


Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlığından ayrılırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi ulaşımda kullanılmak üzere satın alınan elektrikli trambüsü inceledi.

Malatya programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Şubat Cumartesi günü akşam saatlerinde İstanbul’a hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya programına, eşi Emine Erdoğan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da katıldı.