Elazığ

20.02.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temas ve açılışlar için 20 Şubat 2015 Cuma günü Elazığ’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Elazığ Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Vali Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve diğer ilgililer karşıladı.


İzzet Paşa Camii’nde Cuma Namazını kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cami çıkışında vatandaşlar yoğun ilgi ve sevgi gösterdi. Daha sonra valiliği ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Koçak’tan çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Elazığ İzzet Paşa Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından beraberindekilerle açılışı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  daha sonra da 8. Kolordu Komutanlığı ile Elazığ Belediyesi’ni ziyaret etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Belediye’yi ziyareti sırasında da Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’dan belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Elazığ programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı gün akşam saatlerinde Malatya’ya geçti.

Ziyarete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da katıldı.