Antalya

17.06.2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirvesi ve Antalya Diplomasi Forumu’na katılmak üzere 17-19 Haziran 2021 tarihleri arasında Antalya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

17 Haziran 2021 tarihinde Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirvesi açılışı toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve sonrası basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ikili temasları kapsamında; Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ve Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 Haziran 2021 tarihinde ise Antalya Diploması Forumu’na katılarak bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic, Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani-Sadriu, Afganistan Millî Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah ve Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise ile görüştü.

19 Haziran 2021 tarihinde ilk olarak NG Phaselis Bay Oteli açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra AK Parti Antalya İl Teşkilatı ile düzenlenen toplantıya da iştirak etti.