Rize

12.02.2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Rize 7. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere 12-15 Şubat 2021 tarihlerinde Rize’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Şubat 2021 Cuma günü Cuma namazını memleketi Rize’de Hacı Ahmet Erdoğan Camii’nde kıldı. Namazın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Ahmet Erdoğan Camii’nin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ek Binası ile Çayeli Eğitim Fakültesi Ek Binası Açılış Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Şubat 2021 Pazartesi günü Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Rize 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize İl Kongresi’nden; Aksaray, Eskişehir ve Konya AK Parti İl Kongrelerine de video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Programın sonrasında Rize-Artvin Havalimanı inşaat sahasında incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Rize Valiliği ve Rize Belediyesini de ziyaret etti.