Rize

15.10.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılışı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin 2016-2017 Akademik Yıl açılış törenine katılmak üzere, 15-16 Ekim 2016 tarihlerinde Rize’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Trabzon Havalimanı’ndan helikopterle memleketi Rize'nin Güneysu ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysu Merkez Camisi önünde kendisini bekleyen vatandaşları eşi Emine Erdoğan ile birlikte aracından inerek selamladı ve kısa bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’de ilk olarak yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katılarak halka hitap etti. Rize Valiliği önündeki meydanda düzenlenen toplu açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.


Hitabının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, pilot illerde uygulanmaya başlanan çipli kimlik kartları takdim edildi. Takdimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve programa katılan bakanlarla birlikte, yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin açılış kurdelesini kesti.

Emine Erdoğan, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü vesilesiyle Rize'de kadın çiftçilerle buluştu. Rize Valiliğinde gerçekleşen programda kadın çiftçilerin sorunlarını dinleyen Emine Erdoğan, ekimden hasada kadar ürünlerin doğal usullerle yetiştirilmesi konusunda kadın çiftçilerle sohbet etti. Emine Erdoğan, kadın çiftçilerle buluşmasında yetiştirilen ürünlerden de satın aldı.


Emine Erdoğan daha sonra Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin 2016-2017 akademik yılı açılışı nedeniyle düzenlenen töreni izledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) İlahiyat Fakültesi’nin yeni hizmet binasının açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.