Konya

14.10.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere 14 Ekim 2016 Cuma günü Konya’ya gerçekleştirdiği ziyarete eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Emine Erdoğan, ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış töreni nedeniyle katıldığı programı izledi.


Emine Erdoğan daha sonra Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret etti. Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanı olan kelebek vadisinde Konya turizmine katkı sağlayacak proje hakkında yetkililerden bilgi alan Emine Erdoğan, çocuklarda doğa ve hayvan sevgisini teşvik eden eğitim programını takdirle karşıladığını söyledi.


Eğitim programına katılan çocuklara katılım sertifikalarını veren Emine Erdoğan’a ziyaretinde Eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun yansıra milletvekilleri Öznur Çalık, Leyla Şahin Usta, Hüsniye Erdoğan ve Konya Valisinin eşi ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanının eşi, eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Konya’da son olarak sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki konuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte Rize’ye geçmek üzere Konya’dan ayrıldı.