Gaziantep

28.08.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi”ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere 28 Ağustos 2016 tarihinde Gaziantep’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Gaziantep Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile ilgili yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti esnasında eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, bazı milletvekilleri ile diğer yetkililer eşlik etti.

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi"ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingin ardından eşi Emine Erdoğan ile Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek Gaziantep'teki terör saldırısında yaralanan vatandaşları ziyaret etti. Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte yaralıların sağlık durumları hakkında İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı ve hastane yöneticilerinden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Gaziantep'teki terör saldırısında yaşamını yitirenlerin ailelerine taziye ziyaretinde de bulundu.