Diyarbakır

28.05.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binası ile şehirde yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış törenine katılmak üzere, 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü Diyarbakır’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Diyarbakır Havalimanı’nda Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Hüseyin Aksoy ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle açılış töreninin yapılacağı Anıt Park’a geçti.

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 230 milyon liralık yatırım bedeli olan Diyarbakır Havalimanı Terminal Binası’nın ve diğer tesislerin şehre ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Temsili açılış kurdelesi Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve diğer protokol üyeleri tarafından birlikte kesildi.

Emine Erdoğan daha sonra Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla 16 vatandaşı şehit ettiği Tanışık Köyü'ne taziye ziyaretinde bulundu. Emine Erdoğan'a taziye ziyaretinde; Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve milletvekilleri eşlik etti.

Emine Erdoğan, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve sabır dileğinde bulundu. Şehitlerin yakınları ile sohbet eden Emine Erdoğan, onların sorunları ile ilgili bilgi aldı.