Elazığ

20.02.2015

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretine eşlik etti.

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretine eşlik etti.

Elazığ Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan’ı, Vali Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve diğer ilgililer karşıladı.

Emine Erdoğan, ilk olarak, Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi’nin ortak girişimi olan Anne Üniversitesi programında bir konuşma yaptı.

Daha sonra Emine Erdoğan, Elazığ’da yaşayan 20 yaşındaki Gamze Atmalı’yı evinde ziyaret etti. Ziyaret, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı rüyasında gördüğünü söyleyen anne Sabiha Atmalı’nın, Emine Erdoğan’ın Harput Kalesi ziyareti sırasında, yolunun kesişmesi ve Emine Erdoğan’ı evlerine davet etmesi sonucu gerçekleşti. Emine Erdoğan, daveti geri çevirmeyerek genç kız Gamze Atmalı’yı ziyaret etti, ailenin sıkıntılarını dinledi ve genç kızın hastalığı ile ilgili her türlü tıbbi yöntemin denenmesi konusunda takipçi ve destekçi olacağını söyledi.

Elazığ’da Gül Başak Çocuk Evi’ni de ziyaret eden Emine Erdoğan, burada devlet koruması altında yaşayan çocuklarla yakından ilgilendi. Çocukların güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşıyor olması karşısında memnuniyetini dile getiren Emine Erdoğan, çocukların aile boşluğunu en iyi şekilde doldurmak konusunda devletin büyük bir çaba içinde olduğunu ifade etti.

Son olarak Harput Kalesi’ni gezen Emine Erdoğan, bölgenin tarihî özellikleri hakkında bilgi aldı.