Bursa

06.02.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Grubu’nun düzenlediği öğle yemeğine katıldı.

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Grubu’nun düzenlediği öğle yemeğine katıldı. Bursa’nın girişimci kadınlarına hitaben bir konuşma yapan Emine Erdoğan’a, ‘Türkiye’ye Değer Katan Kadınlar 2015 Onur Ödülü’ takdim edildi.

Konuşmasında Bursa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Emine Erdoğan, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ‘Bursa’da Zaman’ adlı şiirine atıf yaparak Bursa’da hissettiklerini dile getirdi.

Emine Erdoğan, Türkiye’nin 12 yılda aldığı mesafenin bu girişimci ruhun eseri olduğuna vurgulayan Emine Erdoğan, “Türkiye olarak kendimizi fark ettik. Ülke olarak özgüvenimiz arttı, ‘Biz başarabiliriz’ ruhunu keşfettik. Kadınlarımızın bu süreçte emeği büyük” dedi.

Program sonunda Emine Erdoğan’a, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Grubu tarafından, yaptığı öncü çalışmalar dolayısıyla ‘Türkiye’ye Değer Katan Kadınlar 2015 Onur Ödülü’ takdim edildi. Programda ayrıca Emine Erdoğan’ın yardımseverlik ve girişimciliğini anlatan kısa bir film gösterimi yapıldı. Toplantıya Bursa’nın önde gelen çok sayıda ismi katıldı.

Emine Erdoğan, Roman Konfederasyonu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Büyük Roman Ödülü” verildiği törene katıldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen akşam yemeğinde Emine Erdoğan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik etti.