Kırşehir

30.01.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırşehir ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, burada şehit ailesi ve Kırşehir Huzurevi’ni ziyaret etti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırşehir ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, burada şehit ailesi ve Kırşehir Huzurevi’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde Gökhan Emre Örül, Muş’ta yapılacak mitinge görevli olarak giderken içinde bulunduğu aracın devrilmesi ile yaralanmış, bir gün sonra da kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. Örül’ün ailesi ile yakından ilgilenen Emine Erdoğan, şehidin anne ve babasını Kırşehir’deki evlerinde ziyaret etti. 

Emine Erdoğan daha sonra Bakan İslam ile birlikte Kırşehir Huzurevi’ne gitti. 100’e yakın yaşlının hizmet aldığı huzurevinde Emine Erdoğan, yaşlılarla sohbet etti ve onlara giyim eşyalarından oluşan hediyeler verdi. Huzurevi ziyareti sırasında ayrıca Kırşehir Sevgi Evleri’nde yaşayan öğrenciler de hazır bulundu. Emine Erdoğan, öğrencilere karne hediyesi olarak vaktin kıymetini bilmeleri ve kendilerini iyi yetiştirmeleri için saat ve kitap hediye etti.

Emine Erdoğan, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir konuşma yaptığı Kırşehir kent meydanında düzenlenen toplu açılış törenine katıldı; ardından Merhum Halk Ozanı Neşet Ertaş’ın kabrini ziyaret etti.

Mucur İlçesi’nin Geycek mevkiinde Polat Enerji tarafından yapılan Geycek Rüzgâr Enerji Santrali’nin (RES) açılış törenine Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte katıldı.

Kırşehir temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, İstanbul’a geçti.