Sakarya

11.04.2015

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakarya ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, KADEM’in Sakarya Temsilciliğini ziyaret etti. Sakarya Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılıp vatandaşlarla buluşan Emine Erdoğan, daha sonra da restorasyon çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Adapazarı ilçesinde bulunan tarihî Millet Hamamı’nı ziyaret etti.


Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile buluşmaya özel önem veren Emine Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM’in Sakarya temsilciliğine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Burada dernek temsilcileri ve Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi üyeleri ile bir araya gelen Emine Erdoğan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, kadın sorunları konusunda fikir-alışverişinde bulundu. Emine Erdoğan, kadın sorunlarının bölgesel şartlara göre değişebileceğini, her bölgede aynı dille mücadele edilemeyeceğini, bu nedenle sivil toplum kuruluşlarının yerel teşkilatlanmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Toplantı sonunda dernek yetkilileri tarafından Emine Erdoğan’a, özel önem verdiği ağaçlandırma çalışmalarına katkı olarak, fidan dikim sertifikası takdim edildi.

Emine Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Sakarya Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılarak vatandaşlarla buluştu.

Sakarya programının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, İstanbul’a geçti.