Gaziantep

07.03.2015

Çeşitli temaslar gerçekleştirmek, ayrıca temel atma ve açılış törenine katılmak üzere Gaziantep’e bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte, Gaziantep Demokrasi Meydanı’ndaki toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Açılış ve temel atma töreninin ardından Emine Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM’in Gaziantep Şubesi’ni ziyaret etti. Emine Erdoğan, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı ve yöreye ait meşhur kutnu kumaşlarından yapılan el sanatları sergisini gezdi. Burada geleneksel ve kültürel zenginliklerin modernize edilmesine dair görüşlerini dile getiren Emine Erdoğan, Anadolu’nun kumaşlarını kullanarak, tüm dünyaya tanıtmaları konusunda modacıları teşvik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yemekte sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi; yemeğe Emine Erdoğan da katıldı.

Daha sonra Emine Erdoğan, Gaziantep Üniversitesi Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi’nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik etti.