Edirne

19.09.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Osmanlı darüşşifası ve Osmanlı imaretinin modellemelerle anlatıldığı müzeler ile “Türkiye'nin en çevreci camiini” ziyaret etmek üzere 19 Eylül 2020 tarihinde Edirne’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Emine Erdoğan Edirne’de, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve eşi Sabriye Şentop ile Sağlık Müzesi'ni Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu'nun mihmandarlığında gezdi. Emine Erdoğan külliyenin içerisinde yeni oluşturulan dönemin ihtiyaç sahiplerine yemek ikramlarında bulunulmasının canlandırıldığı İmaret Müzesi'ni de ziyaret etti.

Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nilgün Tabakoğlu’nun girişimleriyle 2018 yılında kentin dezavantajlı bölgelerindeki okulların taranması sonucu keşfedilen şan, nota ve enstrüman kursları verilen yetenekli çocuklardan oluşan koronun konserini dinleyen Emine Erdoğan, daha sonra, “Türkiye'nin en çevreci camii” unvanıyla öne çıkan Sultan II. Murat tarafından Tunca Nehri kıyısında 1434 yılında yaptırılan Dar-ül Hadis Camii'ni de ziyaret etti.