Gaziantep

21.03.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılış törenine katılmak üzere 21 Mart 2019 tarihinde Gaziantep’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Emine Erdoğan, şehirdeki programı çerçevesinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez Şahinbey ilçesinde yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Törenin ardından merkezi gezerek yetkililerden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alan Emine Erdoğan, engelli sporcuların basketbol maçını izledi ve engelli müzisyenlerin müzik dinletisini takip etti.

Emine Erdoğan daha sonra, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek hayvanat bahçesinde oluşturulan “Kelebek Vadisi” bölümünün açılışını gerçekleştirdi.

Gaziantep’teki temasları kapsamında Emine Erdoğan, “Okuma Yazma Seferberliği” sertifika törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Gaziantep’te, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sıfır Atık Projesi standını da ziyaret eden Emine Erdoğan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve biyogaz tesisi maketini inceledi.