Bulgaristan

26.03.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-AB Zirvesi’ne katılmak üzere 26 Mart 2018 tarihinde Bulgaristan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Varna Havalimanına gelişinde; Varna Valisi Stoyan Pasev, Varna Belediye Başkanı İvan Portnih, Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Türkiye'nin Avrupa Birliği nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye'nin Burgaz Başkonsolosu Nuray İnöntepe, Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani ile büyükelçilik personeli karşıladı.

Ülkedeki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Euxinograd Sarayında Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'u kabul ederek baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan’da, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Çalışma yemeğinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.