Senegal

01.03.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mart 2018 tarihinde Senegal’e resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, başkent Dakar Uluslararası Blaise Diagne Havalimanında Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve eşi Meryem Faye Sall tarafından karşılandı.


Ülkedeki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile Cumhuriyet Sarayında bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesinde Senegal Cumhurbaşkanı Sall tarafından resmî törenle karşılandı. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Senegal Cumhurbaşkanı Sall, baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Senegal Cumhurbaşkanı Sall gerçekleştirdikleri baş başa ve heyetler arası görüşmelerin sonrasında ortak basın toplantısı düzenledi.


Basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall tarafından Cumhuriyet Sarayında onuruna verilen resmî öğle yemeğine katıldı.


Senegal’deki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile birlikte Türkiye-Senegal İş Forumu’na katılarak Türk ve Senegalli iş adamlarına hitaben bir konuşma yaptı.

İş Forumu’nun sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile birlikte Türk şirketleri tarafından yapılan inşaatların şantiyelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.