Cezayir

26.01.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun’un davetine icabetle 26 Ocak 2020 tarihinde Cezayir’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Houari Boumediene Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Tebbun tarafından resmî törenle karşılandı.

Cezayir temasları kapsamında Şehitler Abidesi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, anıta çelenk bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile Cezayir Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, baş başa gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından, heyetler arası görüşmelere de başkanlık etti; ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; programı çerçevesinde Cezayir Millet Konseyi Başkanı Salah Goudjil ve Cezayir Ulusal Halk Meclisi Başkanı Sliman Chenine’i kabul etti.

Daha sonra Türkiye-Cezayir İş Forumu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Forumun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun tarafından, Cezayir Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda onuruna verilen resmî akşam yemeğine katıldı.