Azerbaycan

14.10.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin 7. Zirvesi’ne katılmak üzere 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’daki temasları kapsamında 14 Ekim 2019 Pazartesi günü Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Zagulba Sarayı’nda bir araya geldi.  Bakü’de Dünya Türk İş Konseyi Bakü Buluşması Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Türk İş Konseyi Bakü Buluşması Toplantısı’nın ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva tarafından, Türk Konseyi 7. Zirvesi için Bakü'de bulunan devlet ve hükûmet başkanları onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

Ülkedeki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Ekim 2019 Salı günü Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından zirve dolayısıyla verilen resepsiyona iştirak etti.

Azerbaycan temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan; Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ve Kazakistan’ın Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile görüştü.