Tacikistan

14.06.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya’da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (AİGK/CICA) 5. Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere 14-15 Haziran 2019 tarihlerinde Tacikistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

14 Haziran 2019 tarihinde, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Haziran 2019 tarihinde Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı 5. Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'ne katılarak bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında Duşanbe’de bulunan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Afganistan İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah ve Kamboçya Başbakanı Hun Sen ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.