Belçika

24.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere, 24-25 Mayıs 2017 tarihlerinde Belçika'nın başkenti Brüksel'e gerçekleştirdiği ziyarete eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü Brüksel Abelag Havalimanı'nda ilgili yetkililer karşıladı.


Emine Erdoğan, 25 Mayıs 2017 Perşembe günü NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’na katılan liderlerin eşleri için düzenlenen programa katıldı. ABD, Fransa, Lüksemburg, Slovenya, İzlanda ve Bulgaristan devlet başkanlarının eşlerinin de iştirak ettiği programın ev sahipliğini Belçika Başbakanı Charles Michel'in eşi Amelie Derbaudrenghien ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'ın eşi Ingrid Schulerud yaptı.

Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi'ni ziyaret eden heyet, Laeken Kraliyet Sarayı'na geçerek Kraliçe Mathilde tarafından verilen akşam yemeğine katıldı. Emine Erdoğan burada lider eşleriyle sohbet etti.

Brüksel'de bulunduğu sürede beraberindeki heyetle Cinquantenaire Sanat ve Tarih Müzesi'ni de ziyaret eden Emine Erdoğan, Les Robes De Borchgrave Sergisi ve İslam Eserleri Koleksiyonları hakkında yetkililerden bilgi aldı.