Fildişi Sahili

28.02.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Batı Afrika ülkelerini kapsayan ziyareti çerçevesinde 28-29 Şubat 2016 tarihlerinde Fildişi Sahili’ne resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Fildişi Sahili’nin başkenti Abidjan’da, Devlet Başkanı Alassane Vattara ile eşi Dominique Vattara tarafından Felix Houphouet Boigny Havalimanı'nda düzenlenen törenle karşılandı.

Fildişi Sahili Devlet Başkanı Vattara ile eşi Dominique Vattara, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan onuruna bir akşam yemeği verdi.

Emine Erdoğan, Fildişi Sahili First Lady’si Dominique Vattara ile Grand Bassam Yetimhanesi’ni ziyaret etti. Ziyarette çocuklarla yakından ilgilenen onlara çeşitli hediyeler ve Türkiye'den gelen gıda yardımlarını takdim eden Emine Erdoğan, TİKA'nın tadilat ve tefrişatını yaptığı revir ve bilgisayar odasını yerinde gördü, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Fildişi Sahili’ndeki resmî temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet ile birlikte Gana'ya geçti.