Şili

31.01.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Latin Amerika ülkelerini kapsayan ziyareti çerçevesinde 31 Ocak-2 Şubat 2016 tarihlerinde Şili’ye resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı başkent Santiago Arturo Merino Benitez Uluslararası Havaalanı’nda Şili Dışişleri Bakanı Heraldo Munoz ve Türkiye'nin Santiago Büyükelçisi Naciye Gökçen Kaya karşıladı.

Şili Devlet Başkanı Bachelet tarafından La Moneda Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan onuruna verilen resmî öğle yemeği verildi. Yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkent Santiago'da bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu ziyaretine de iştirak etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte 2 Şubat Salı günü başkent Santiago’da Türkiye tarafından yenilenen Vitacura Türkiye Parkı’nın açılış törenine katıldı. Düzenlenen törende, eşi Emine Erdoğan ile birlikte parkta ağaç diken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şili’deki programını tamamlayarak beraberindeki heyetle birlikte Peru’ya geçti.