Birleşik Krallık

03.12.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere 3-5 Aralık 2019 tarihlerinde Birleşik Krallık’a gerçekleştirdiği ziyarete eşi Emine Erdoğan da iştirak etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan 3 Aralık 2019 Salı günü Kraliçe II. Elizabeth’in, heyetler onuruna Buckingham Sarayında verdiği resepsiyona iştirak etti.

Buckingham Sarayındaki resepsiyonun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson tarafından, NATO üyesi ülke liderleri ve eşleri onuruna Başbakanlık Ofisi’nde verilen akşam yemeğine katıldı.

Emine Erdoğan, 4 Aralık 2019 Çarşamba günü British Museum'da düzenlenen "Doğudan İlhamla İslam Dünyası, Batı Sanatını Nasıl Etkiledi Sergisi"ni gezdi. Sergilenen eserleri inceleyen Emine Erdoğan, müze yetkililerinden eserlere ilişkin bilgi aldı.

Emine Erdoğan, daha sonra Birleşik Krallık Parlamentosu bazı milletvekilleri ile Global Somali Diasporası temsilcileriyle bir araya geldi.

Londra’da Türk vatandaşları ve Müslüman toplumunun temsilcileriyle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 5 Aralık 2019 Perşembe günü Birleşik Krallık’ta Cambridge Camii’nin açılış törenine katıldı.