Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

20Haz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral FM ve Kral Pop Radyo ortak yayınına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral FM ve Kral Pop Radyo ortak yayınına katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM ve Kral Pop Radyo iş birliğinde; 18 ulusal radyo istasyonu ve 81 ilden 250 yerel radyonun ortak canlı yayınında “Mehmet’in Gezegeni Seçim Özel” programına katılarak, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

20Haz

“Hiç kimsenin hukukun sınırlarını zorlamasına müsaade etmedik”

“Hiç kimsenin hukukun sınırlarını zorlamasına müsaade etmedik” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mardin mitinginde yaptığı konuşmada, “Onca alçaklığa rağmen hukuktan, demokrasiden ve adaletten taviz vermedik. Geçmişte yaşandığı gibi hiç kimsenin hukukun sınırlarını zorlamasına müsaade etmedik. Adeta bir kuyumcu hassasiyetiyle hareket etmek suretiyle vatandaşlarımızın incinmesine, incitilmesine, onurlarının kırılmasına herhangi bir şekilde haksızlığa maruz kalmalarına kesinlikle rıza göstermedik” dedi.

20Haz

“Türkiye’yi demokraside ve ekonomide geliştirdikçe milletimiz bize daha çok sahip çıktı”

“Türkiye’yi demokraside ve ekonomide geliştirdikçe milletimiz bize daha çok sahip çıktı” AK Parti Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yılda milletin kökeniyle, inancıyla, kıyafetiyle, diliyle, kültürüyle uğraşan vesayete karşı mücadele ettiklerini belirterek, “Türkiye’yi demokraside ve ekonomide geliştirdikçe milletimiz bize daha çok sahip çıktı. Öyle ki 15 Temmuz’da âdeta gövdesiyle bize siper oldu. Sınır ötesi operasyonlarımızda en büyük desteği sizden, milletimizden aldık” dedi.

19Haz

“Ülkemize yönelik ekonomik saldırılar, döviz ve faiz gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor”

“Ülkemize yönelik ekonomik saldırılar, döviz ve faiz gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor” Çukurova Bölgesi sanayici ve iş adamlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Bugünlerde ekonomimizle ilgili birtakım tezviratlar yapılıyor. Kimi ülkemizde olan, kimi dışarda mukim birtakım çevreler el ele vermiş, ısrarla Türkiye'nin başına kara bulutlar toplamaya çalışıyor. Hâlbuki Türk ekonomisi bu tür saldırılara karşı şerbetlidir” dedi.

Tüm Haberler