Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

20Kasım

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Toplandı

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ToplandıBakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.

19Kasım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Eren Bülbül’ün Ailesini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Eren Bülbül’ün Ailesini Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos’ta bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül’ün ailesini ziyaret etti.

19Kasım

“Önemli Olan Karşımızdaki Güçlerin Azameti Değil, Mücadele Azmimizin Büyüklüğüdür”

“Önemli Olan Karşımızdaki Güçlerin Azameti Değil, Mücadele Azmimizin Büyüklüğüdür”AK Parti Gümüşhane İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgesel güç olmaktan çıkıp küresel güç olmaya doğru giden Türkiye’yi; 17-25 Aralık, Gezi olayları, çukur eylemleri, DEAŞ saldırıları ile durduramayacağını görenlerin işi 15 Temmuz’a kadar vardırdığına dikkat çekerek, “Tehditlere boyun eğip, istiklalimizi ve istikbalimizi tehlikeye atmayacağız. Milletçe ya adam gibi yaşayacağız ya da adam gibi mücadelemizi verip neticesine katlanacağız” dedi.

19Kasım

“Türkiye, Bağımsızlığını Birilerinin İhsanına Borçlu Bir Ülke Değildir”

“Türkiye, Bağımsızlığını Birilerinin İhsanına Borçlu Bir Ülke Değildir”AK Parti Bayburt İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir taraftan ülkenin bağımsızlığına sahip çıkarken diğer yandan atılım hamlelerini sürdürdüklerini belirterek, “Artık IMF kapılarında borç dilenen, ekonomisi çökmüş, sağlık sistemi bitmiş, terörle mücadelesinde dışa bağımlı bir Türkiye yok. Artık belli uluslararası örgütlere sadece ‘ileri garnizonluk’ yapan bir Türkiye de yok” dedi.

18Kasım

“Teslimiyet Politikalarını, Bir Daha Geri Dönmemek Üzere Gömdük”

“Teslimiyet Politikalarını, Bir Daha Geri Dönmemek Üzere Gömdük”AK Parti Rize İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uluslararası kuruluşları ve anlaşmaları, diplomatik teamülleri, nezaketi bir kenara bırakarak, dünyayı diledikleri gibi yönetebileceklerini sananlar, çok yakında yanıldıklarını göreceklerdir. Dünya; kimsenin tepe tepe kullanabileceği, kuralları istediği gibi koyup, istediği gibi değiştirebileceği, orman kanunlarının hâkim olduğu bir yer değildir” dedi.

Tüm Haberler