Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

23Şub

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınına katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınına konuk oldu.

23Şub

“Bugün Suriye topraklarından kaçanların geri döndükleri yegâne yerler Türkiye’nin güvenli hâle getirdiği yerlerdir”

“Bugün Suriye topraklarından kaçanların geri döndükleri yegâne yerler Türkiye’nin güvenli hâle getirdiği yerlerdir” Kahramanmaraş mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki Suriyelilerin kendi evlerini ve vatanlarını özlediklerine dikkati çekerek, “Çözüm, yine Türkiye’dir. Bugün Suriye topraklarından kaçan insanların geri döndükleri yegâne yerler, Türkiye’nin güvenli hâle getirdiği yerlerdir” dedi.

23Şub

“Tersane İstanbul, İstanbul’u çok farklı konuma taşıyacak bir projedir”

“Tersane İstanbul, İstanbul’u çok farklı konuma taşıyacak bir projedir” Tersane İstanbul Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tersane İstanbul Projesi, şehrimizin medarı iftiharı olarak İstanbul’u çok farklı bir konuma taşıyacak bir projedir” dedi.

22Şub

“Belediyecilik gönül işi, aşk işi, dertli insanların işidir”

“Belediyecilik gönül işi, aşk işi, dertli insanların işidir” Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethiye mitinginin ardından sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği Bodrum’da, kendisini bekleyen vatandaşlara hitabında, “Bodrum'a eser, hizmet, gönül belediyeciliği yakışır. Belediyecilik gönül işi, aşk işidir. Belediyecilik, dertli insanların işidir" dedi.

Tüm Haberler