Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

25Haz

“Türkiye’nin istikrarını bozmayı amaçlayanlara en güzel cevabı, icraatlarımız ve başarılarımızla vermekte kararlıyız”

“Türkiye’nin istikrarını bozmayı amaçlayanlara en güzel cevabı, icraatlarımız ve başarılarımızla vermekte kararlıyız” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya, üretmeye, sorunları çözmeye, yeni atılımları gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin istikrarını bozmayı amaçlayanlara en güzel cevabı, icraatlarımızla, reformlarımızla, başarılarımızla vermekte kararlıyız” dedi.

23Haz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda oyunu kullandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminde oylarını Üsküdar Kısıklı’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda kullandı.

21Haz

“Evlatlarımıza çok daha güçlü ve bağımsız bir Türkiye bırakmayı başaracağız”

“Evlatlarımıza çok daha güçlü ve bağımsız bir Türkiye bırakmayı başaracağız” Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da iş insanlarıyla bir araya geldiği programda yaptığı konuşmada, “Evlatlarımıza 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri çok daha güçlü, çok daha bağımsız bir Türkiye bırakmayı başaracağız. Bunun yolu, her birimizin işimizi en iyi şekilde yapmasından geçiyor” dedi.

21Haz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani’yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani’yi kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani’yi Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde kabul etti.

Tüm Haberler