İstanbul Çatalca’da Halka Hitapları

06.05.2022

Saygıdeğer Çatalcalı Kardeşlerim,

Hanımefendiler, Beyefendiler;

Sizlerle çok müstesna bir günde böyle sürpriz bir araya geldik. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerifin adeta tacı durumunda olan Ramazan Bayramı’nı da geride bıraktık. Ramazan Bayramını da istedim ki, Çatalca’da siz kardeşlerimle birarada geçireyim ve bayramın ertesinde de bugün şöyle belediyemizi bir ziyaret edelim istedim. Ve sizlerin de burada böyle ani biraraya gelişiniz benim için ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Bundan dolayı gerek Başkanıma, gerek muhtarlarımıza, gerekse siz değerli Çatalcalı kardeşlerime kalbi şükranlarımı bildiriyorum. Bayramınız tekrar mübarek olsun diyorum.

Daha nice bayramlarda biraraya gelmek üzere sizlere kısa bir selamlama yapayım istedim.

Ve yola çıkarken bizim eğitim, sağlık, adalet, emniyet, enerji, ulaşım, tarım, bütün bu alanlarda çok büyük sözümüz vardı ve hamdolsun bu sözlerimizi büyük ölçüde yerine getirdik. Sağlıkta hastanelerimizde attığımı adımlarla, eğitimde attığımız adımlarla, Türkiye’de 76 üniversitemiz varken, şu anda 207 üniversitemiz var, üniversitemizin olmadığı ilimiz yok, 81 vilayetin tamamında artık üniversitemiz var. Yani benim Iğdır’daki kardeşim, Hakkari’deki kardeşim, Muş’taki kardeşim çocuğunu üniversiteye göndermek için İstanbul’a, Ankara’ya değil, ya, artık Muş’ta üniversite var, Iğdır’da üniversite var, rahatlıkla oradaki üniversitelerde de çocuklarını okutma şansları var; nerelerden nerelere geldik.

Aynı şeklide tabii Çatalca’yı değerlendireceğimiz zaman, Çatalca’da da yine altyapı, üstyapıda birçok adımlar attık. Sizler de bunu karşılıksız bırakmadınız ve Mesut kardeşimizi Çatalca’ya Belediye Başkanı yapmak suretiyle yeni bir dönemi başlattınız.

İnşallah birçok adımlardan sonra altyapıyla beraber şu anda bu yaz inşallah karayollarıyla birlikte burada çok ciddi bir asfaltlama çalışmasına Mesut kardeşimiz girecek ve Ulaştırma Bakanım Adil Bey de bugün yanımda, birlikte yapacakları çalışmalarla artık böyle çukur, çamur vesaire olan bir Çatalca olmayacak. Bu Çatalca’yı da daha güzel bir hale yollarıyla getirmiş olacağız.

Şu anda Ulaştırma Bakanım gerekli bu noktada teminatı verdi ve Belediye Başkanım da araç-gereci temin ederek müşterek bir çalışmayla inşallah Çatalca’mızın altyapısını da, üstyapısını da bu noktada gerçekleştirmiş olacaklar. Ve istiyoruz ki, Çatalca şanına yakışır bir hale gelsin.

Biliyorsunuz Tokat’ta bir mandadan bahsettik, şimdi Çatalca’da manda kalmadı neredeyse. Meğerse Çatalca bu işte de çok mahirmiş ve manda kaymağı, manda sütü, bunlar Çatalca’da bayağı ileriymiş, adeta marka. Ve temennimiz odur ki, yani lider bir şeyi söylediği zaman arkadan bu işin takibi başlar, takibi başladığı anda da millet artık bu noktada gücü, kuvveti toplar. İnşallah Çatalca’mız bundan sonra altyapısıyla, üstyapısıyla çok daha farklı bir gücü yakalayacak. Biz her zaman Çatalca’nın yanında olmaya devam edeceğiz ve Belediye Başkanımızı inşallah 15 meclis üyesi, kendisi 16 olmak üzere Cumhur İttifakı olarak da çok güçlü bir hale getireceğiz.

Sizleri bayram ertesinde en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun, geleceğimiz aydınlık olsun inşallah, sağ olun, var olun.