İzmir Bayındır’da Halka Hitapları

22.11.2019

Bayındır’ın Saygıdeğer, Güzel İnsanları,

Hanımefendiler, Beyefendiler,

Ben Bayındır’ı bugün farklı görüyorum, farklı bir heyecan var, farklı bir coşku var, inşallah Bayındır’ın süs bitkileri bugün bir başka açmış.

Ve sizlerle beraber inşallah Bayındır’ımız çok daha bayındır hale, Belediye Başkanımızla birlikte, milletvekillerimizle gelecek. Bunun yanında tabii Gıda Tarım Bakanımız bir İzmirli olarak o da sizlere her türlü desteği yakın markajda vermeye devam edecek.

Ve ilk tabii burada atacağımız adım inşallah tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kuracağımızın müjdesini vermek istiyorum. Ve konuyla ilgili olarak bu akşam bunu burada konuştuk ve Bakanımız da bu işin bir numaralı sorumlusudur, milletvekili arkadaşlarım, Belediye Başkanımız hep birlikte bu yakın takibi sürdüreceğiz ve süratle de inşallah bu organize sanayi bölgesini kuracağız.

Değerli Kardeşlerim,

Yaklaşık 1 milyon 334 bin metrekare alanda kurulacak olan süs bitkileri organize sanayi bölgesinde 25 dekarlık 40 adet süs bitkileri işletmesi faaliyet gösterecektir. Bu bölgemiz ülkemizin özellikle süs bitkileri yetiştiriciliği konusunda kalbi, aynı zamanda da ihracat üssü olacaktır. Tabi bununla beraber buraya girecek sermayeyi, parayı düşünün. Ciddi bir hareketliliği nereye getirecek? Bayındır’a getirecek, tabi bu Bayındır’ı da daha bayındır hale getirecek.

Bu bölgede süs bitkileri sektörüne ara eleman yetiştirmek amacıyla süs bitkileri eğitim merkezini, inşallah kuracağız. Paketleme, ambalajlama ve depolama, araştırma-geliştirme merkezi ve süs bitkileri konusunda fuar ve festivallerin yapılacağı bir merkezimizi de burada kuracağız. Bu yatırım sayesinde bin 500 vatandaşımız iş ve aş sahibi olacak. Projemizi hayata geçirmek için düğmeye bastığımızın müjdesini büyük bir mutlulukla sizlere bu akşam burada veriyorum.

Değerli Kardeşlerim,

Biz bugüne kadar eğilmedik, eğilmeyeceğiz. Şunu unutmayın: Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Hiçbir gücün önünde eğilmedik ve bundan sonra da eğilmeyeceğiz. Ve değerli kardeşlerim; bütün bu adımları atarken bugün tabii ki Bayındır’da sizleri bu coşkuyla, bu heyecanla görünce dedim ki, inşallah Bayındır bu organize bölgeyle birlikte bin 500 insanın da istihdam edilmesiyle çok farklı bir duruma gelecek. Ve artık gururla şunu söyleyeceğiz: Elhamdülillah, bizim de süs bitkileri alanında bir organize sanayi bölgemiz var. Bu çok önemli bir olay. Bugün bir Hollanda bu tür bitkilerle yeri yerinden oynatıyor, bir Singapur yeri yerinden oynatıyor. Ya onlar yapıyor da biz niye yapamayalım? İşte şimdi bu adımı da neresi atıyor? İzmir. Nerede? Bayındır’da.

Ama benim sizden bir isteğim var, ne olur bir olun, iri olun, diri olun, kardeş olun, hep birlikte Türkiye olun. Hep ne diyorum? Bizi bölemeyecekler asla. Terör örgütlerine gereken dersi Gabar’da verdik mi? Cudi’de verdik mi? Tendürek’te verdik mi? Şimdi kuzey Suriye’de veriyor muyuz? Barış Pınarı Harekâtıyla orada bu YPG’ye, PYD’ye, PKK’ya gereken dersi verdik mi, veriyor muyuz?  

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum.

Ve Suriye Milli Ordusuyla beraber burada Mehmetçiklerimizin verdiği bu mücadele evvel Allah tarihe bir kayıttır. Mehmetçiğimiz evvel Allah şu anda destan yazıyor.

Bak, Hanım kardeşim oradan ne diyor, biz de gidelim diyor. Bu ne demek biliyor musun? Şerife Bacı’lar bitmedi demek, Nene Hatun’lar bitmedi demek. Evvel Allah biz de size güveniyoruz, ama siz de evvel Allah bizlere güvenin, biz size bu işi düşürmeden bitiriyoruz zaten.

Kardeşlerim,

Tabii burada önemli bir sorun daha var ama onun şimdi müjdesini henüz veremeyeceğim, verirsem size yalancı olurum. Şöyle ekonomik alanda attığımız adımları biraz daha geliştirdiğimizde de inşallah Ergenli Barajıyla ilgili adımı da atmak istiyoruz. İnşallah değerli kardeşlerim; ekonomik noktada şu anda ciddi bir toparlanmadayız ve bu toparlanmayla birlikte de 2020-2021’de bunun planlaması ve adımını atabiliriz. Hatta hatta belki yap-işlet-devret’le bir imkân yakaladığımızda fazla da beklemeyiz, hemen adımını atarız.

Biz sizi seviyoruz, biz size güveniyoruz, siz de bize güvenin, çünkü ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız. Ama biz milletimizle ayaktayız ve milletimizle bu yolda yürümeye de devam edeceğiz.

Şimdi eğer müsaade ederseniz diyorum ki, Kiraz’ı çok fazla bekletmeyelim, Saliha Ablamızı fazla bekletmeyelim, Kiraz’a da yetişelim. Allah yar, yardımcımız olsun, hepinizi Allah’a emanet ediyorum, hayırlı akşamlar diliyorum, kalın sağlıcakla diyorum.