Sırbistan

06.05.2018

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 06-07 Mayıs 2018 tarihinde Türkiye’ye resmî bir ziyarette bulundu.

06 Mayıs 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç İstanbul WOW Otel’de gerçekleştirilen Türkiye-Sırbistan İş Forumu'na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç daha sonra iki ülke arasındaki iyi ilişkileri dünyaya duyurmak hedefiyle düzenlenen “İstanbul Kapısı'ndan Belgrad Kapısı'na Dostluk Köprüsü” organizasyonu kapsamında, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan İstanbul'a kadar pedal çeviren sporcularla görüştü.

07 Mayıs 2018 Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde düzenlenen resmî törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç, daha sonra baş başa görüşmelerini ve Yüksek Düzeyli İşbirliği oturumunu gerçekleştirmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç ile gerçekleştirdikleri baş başa görüşme ve Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi oturumunun ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç onuruna Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmî akşam yemeği verdi.