15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Columbia Üniversitesi Dünya Enstitüsü Başkanı Prof. Sachs ile görüştü

26.09.2018
Emine Erdoğan, Columbia Üniversitesi Dünya Enstitüsü Başkanı Prof. Sachs ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika Birleşik Devletleri ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Columbia Üniversitesi Dünya Enstitüsü Başkanı Prof. Jeffrey Sachs ile atık yönetimi modellerini görüştü.

Emine Erdoğan, himayesinde devam eden Sıfır Atık projesi hakkında fikir alışverişinde bulunduğu Profesör Sachs'tan atık yönetim modelleri ve dünyadaki başarılı uygulamalar konusunda bilgi aldı.

Latin Amerika, Doğu Avrupa ve Afrika ülkelerine danışmanlık yapan ekonomist Sachs’ın direktörlüğünde faaliyet gösteren Dünya Enstitüsü, büyüyen ekonomiler karşısında ortaya çıkan çevre sorunları konusunda araştırmalar yürütüyor. Ekonomik büyüme karşısında tüm dünyada iklim, su ve enerji kaynakları, tarım gibi alanlarda ortaya çıkan sorunlarla ilgili etkili araştırmalar yapan kurum, çevre ve atık yönetimi konusunda da önemli bir adres olarak biliniyor.

Atık yönetim modelleri ve dünyadaki başarılı uygulamalar konusunda yapılan görüşmede; Columbia Üniversitesi Çevre Bölümü Başkanı Prof. Nickolas Themelis ve Prof. Patricia Culligan da hazır bulundu. Türkiye heyetinde ise; Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Dr. Esra Albayrak yer aldı.

Tüm Haberler