15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Perakendede Kadının Gücü Konferansı’na katıldı

20.04.2018
Emine Erdoğan, Perakendede Kadının Gücü Konferansı’na katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Perakendede Kadının Gücü Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Yerleşik toplumsal algılarla, kadın dostu olmayan yapılanmalarla mücadele etmeliyiz. İş ve aile yaşamı arasındaki dengeyi koruyarak kadını güçlendirmeliyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Perakendede Kadının Gücü Konferansı’na katıldı.

“DEVLET İŞ HAYATINDA KADIN VARLIĞINI GÜÇLENDİRECEK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI”

Perakende sektöründe kadın gücünü artırmayı hedefleyen konferansta bir konuşma yapan Emine Erdoğan, dünyanın geleceğine yön verecek temel dinamiklerden birinin kadınların toplumsal hayata ve iş yaşamına katılması olduğunu ifade ederek bunun için kadınların çalışma hayatında mağdur edilmeyeceği şartların tesisinin gerekliliğini vurguladı.

Devletin bu alanda çaba gösterdiğini ve iş hayatında kadın varlığını güçlendirecek önemli adımlar attığını söyleyen Emine Erdoğan, “Yerleşik toplumsal algılarla, kadın dostu olmayan yapılanmalarla mücadele etmeliyiz. İş ve aile yaşamı arasındaki dengeyi koruyarak kadını güçlendirmeliyiz. Sözgelimi, çocuk sahibi olmanın, iş hayatından uzaklaşmak için bir sebep olmasını ortadan kaldıracak şartları oluşturmalıyız” şeklinde konuştu.

“ANADOLU’NUN YEREL DEĞERLERİ ESTETİK DOKUNUŞLARLA DÜNYA PAZARLARINA TAŞINMALI”

Emine Erdoğan, Türkiye’nin, kadınları birçok sektörde lider yapacak önemli birikimlere sahip olduğunun altını çizerek, “Antep’in kutnusu, Bursa’nın ipeği, Denizli’nin pamuğu, Ankara’nın sof yünü, girişimci kadınların ilgisini beklemektedir. Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş yerel değerleri, estetik dokunuşlarla dünya pazarlarına taşınmalıdır” dedi.

Türk milletinin ekonomiyi sadece kişisel hazların tatmini için değil, insanlığın yaralarını sarmak için bir güç olarak gördüğünü ifade eden Emine Erdoğan konuşmasının devamında, Türkiye’nin insani yardımlarına da değindi. Emine Erdoğan sözlerini, “Kadın duyarlılığının, her alanda vicdanı, estetiği, zarafeti kanatlandıracak bir değer olduğuna inanıyorum” diyerek bitirdi.

Konferansta; Dernek Başkan Yardımcısı Suzan Toplusoy, Birleşik Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da birer konuşma yaptı. İki bine yakın kadın yöneticinin bir araya geldiği konferans moda, tasarım ve ilgili sektörlerden kadın yöneticilerin katıldığı oturumlarla devam etti.

Tüm Haberler