15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni’ne katıldı

06.03.2018
Emine Erdoğan, Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni’ne katıldı.


İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninde bir konuşma yapan Emine Erdoğan, erkek egemen bir sektörde kadın varlığının önemine vurgu yaparak bu durumun enerji ve maden sektörüne yeni duyarlılıklar getireceğini söyledi.

Programda, Enerji ve maden alanlarında yaptığı çalışmalarla sektöre katkı sağlayan kadınlar altı farklı kategoride ödüllendirildi. Enerji ve maden şirketlerinden, üniversitelerden, kadın sivil toplum kuruluşlarından adayların istendiği ödüller; başkanlığını Güler Sabancı’nın yaptığı, Ferit Şahenk, Hülya Koçyiğit, Meltem Demirören, Prof. Dr. Erişah Arıcan, Serra Akçaoğlu, Gülsüm Azeri, Nilüfer Bulut ve Sare Aydın Yılmaz’ın yer aldığı bir jüri heyeti tarafından belirlendi.

İş, sanat, siyaset ve sivil toplum dünyasından iki bine yakın davetlinin katıldığı törende Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve jüri başkanı Güler Sabancı da bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Akademi Ödülü Doç. Dr. Selmiye Alkan Gürsel’e, İş Dünyası Ödülü Prof. Dr. Nevin Selçuk’a, Profesyonel Ödülü Rahime Meydan’a, Girişimci Ödülü Zümran Ömür’e, En çok kadın istihdam eden Şirket Ödülü Limak Enerji-Uludağ Elektrik’e, Jüri Özel Ödülü Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı’na takdim edildi.

Tüm Haberler