15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Mali’de İşitme Engelliler Okulu’nu ziyaret etti

02.03.2018
Emine Erdoğan, Mali’de İşitme Engelliler Okulu’nu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mali resmî ziyaretine refakat eden eşi Emine Erdoğan, başkent Bamako’da TİKA tarafından yenilenip ekipman desteği verilen İşitme Engelliler Okulu’na ziyarette bulundu.


Ziyaret kapsamında, okulun üç sınıfını, yemekhanesini, avlu ve basketbol sahasını restore eden TİKA’nın, eğitim ekipmanları, kırtasiye malzemesi ve okul öncesi eğitim için oyuncaklardan oluşan yardımlar da hibe edildi.

Hibe teslim töreninde iştirak eden Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita’nın eşi Aminata Keita, Türkiye’nin katkıları dolayısıyla Emine Erdoğan’a teşekkür etti. Emine Erdoğan da Mali'nin tarihteki önemli ticari ve ilmi misyonunu yeniden üstlenerek güçleneceğine olan inancını dile getirdi.

350 işitme engelli çocuğun eğitim gördüğü okulda düzenlenen törende, öğrenciler işaret dili ile İstiklal Marşı ve Mali Millî Marşı'nı söyledi. Türk heyetinde bulunan bakan eşlerinin Emine Erdoğan’a eşlik ettiği ziyaret ve hibe töreninde, Mali hükûmetindeki kadın bakanlar da hazır bulundu.

Tüm Haberler