15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Bireylerin Hayatlarında Yapacakları Basit Değişiklikler, Bizi Çok Önemli Sonuçlara Götürür”

23.01.2018
Emine Erdoğan: “Bireylerin Hayatlarında Yapacakları Basit Değişiklikler, Bizi Çok Önemli Sonuçlara Götürür”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde Çevre ve Şehir Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, devletin önemli kurum ve kuruluşları, çevre konusunda çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yemekli bir toplantıda bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevinde gerçekleştirilen toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, YÖK Başkanı Yekta Saraç, Meclis Çevre Komisyonu Başkanı Trabzon Milletvekili Muhammed Balta, Millî Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a vekaleten Başkan Yardımcısı Selim Argun, Mill Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhammer Yıldız, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şuayip Birinci, Ankara Valisi Ercan Topaca’ya vekaleten Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, TOKİ Başkanı Ergün Turan’a vekaleten Başkan Yardımcısı Ömer Bulut, ÇEVKO Başkanı Mehmet Erbak, Çöpüne Sahip Çık Vakfı Başkanı Murat Vargı, Verimlilik Vakfı Başkanı Cemalettin Kömürcü katıldı.


“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ İLMEK İLMEK ÖRME SORUMLULUĞU TAŞIYORUZ”

Toplantıda yaptığı konuşmasına Zeytin Dalı Harekâtı sırasında şehit olan Musa Özalkan’a rahmet, ailesine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dileğiyle başlayan Emine Erdoğan, “Devlet ve millet olarak, bir yandan böylesine önemli bir gündemle meşgulken, bir yandan da ülkemizin geleceğini ilmek ilmek örme sorumluluğu taşıyoruz” dedi.

Toplantının amacının, Sıfır Atık Projesi’nin tüm devlet kurumlarında ve toplumda yaygınlaştırılması olduğunu söyleyen Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tanıtımı yapılan projenin etki alanının genişlediğini ifade etti. Millî Savunma ve Millî Eğitim Bakanlıkları’nda, kışla ve okullarda atıkları ayrıştırmaya imkân veren sistemin kurulması çalışmalarına başlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Emine Erdoğan, “Bireylerin hayatlarında yapacakları basit değişikliklerin, bizi çok önemli sonuçlara götüreceğine inanıyorum. Çevre problemlerinin çoğu, dolaylı veya direk olarak insan davranışlarının sonucudur’ şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında katılımcılara, kurumlarında sıfır atık hareketi başlatmaları ricasında bulunan Emine Erdoğan, sıfır atık seferberliğinin, 2023 hedefleri doğrultusunda, nesillerimize bir çevre bilinci aşılayacağını da belirtti.

Toplantıya katılan kurum temsilcileri Emine Erdoğan’a, Sıfır Atık Projesi’ni himayelerinden ötürü teşekkür ederken, her biri kendi kurumlarında ve faaliyet alanlarında sıfır atık seferberliğinin başlatılacağını ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, projenin detaylarına dair verdiği bilgiler ve karşılıklı istişarelerle devam eden toplantı, yüksek düzeyli iş birliği fikrinde mutabakat ile sona erdi.

Tüm Haberler