15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Afrika, Suriye ve Arakan’daki Gelişmelerden Haberdarsak, Yapmamız Gereken Elimizdekini Paylaşmaktır”

20.01.2018
Emine Erdoğan: “Afrika, Suriye ve Arakan’daki Gelişmelerden Haberdarsak, Yapmamız Gereken Elimizdekini Paylaşmaktır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kadın Çalışma Grubu’nun Arakan, Etiyopya ve Suriye için düzenlediği “Mazlum Coğrafyalara Umut Olmak” temalı hayır yemeğine katıldı.

Bağışların Kızılay aracılığı ile toplandığı yemekte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, AK Parti Kadın Kolları İstanbul İl Başkanı Şeyma Döğücü, Kızılay İstanbul Başkanı İlhami Yıldırım, MÜSİAD Kadın Çalışma Kurulu Başkanı Müge Öz de hazır bulundu. İş ve siyaset dünyası ile sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda kişinin katılımıyla gerçekleşen yemekte Emine Erdoğan bir konuşma yaptı.


“İSLAM HAYIRDA YARIŞMAYI ÖĞÜTLER”

İslam dininin hayırda yarışmayı ve hayrı geciktirmemeyi öğütlediğini hatırlatan Emine Erdoğan, “Bu tavsiye, bize hayrın nerede olduğunu bilme sorumluluğu yükler. Bilmenin sorumluluğu ise, kalbimizi mazlumlara açmaktır. Afrika’daki açlıktan, Suriye’deki zulümden, Arakan’daki gelişmelerden haberdarsak, yapmamız gereken elimizdekini paylaşmaktır” diye konuştu.

Yardım bekleyen elin, müsait olunduğunda değil, ihtiyaç duyulan anda tutulmasının değerli olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan, MÜSİAD ve Kızılay iş birliği ile gerçekleşen hayır yemeğin, İslam’ın kardeş kıldığı insanlara uzatılan dostluk eli olacağını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti”nin, adeta bir pergel gibi yerküreyi dolaşarak, tüm dünyayı farkındalık alanı hâline getirdiğine işaret eden Emine Erdoğan, insani yardım alanında Türkiye’nin millî gelire oranla ilk sırada olduğuna dikkat çekti ve “Aslında bu şaşırtıcı değil. Leyleklerin beslenmesi için vakıf kuran, yoksul genç kızlara çeyiz hazırlamayı sorumluluk olarak gören bir kültürün mirasçıları için bu hiç sürpriz değil” diye ekledi.

Yapılan hayırların kabul olması temennisinde bulunan Emine Erdoğan konuşmasını, “Rabbim, bizi devlet ve millet olarak mazlumun yanında, zalimin karşısında olmaya daim eylesin. Tarihin bize yüklediği sorumluluk budur” sözleriyle tamamladı.

Tüm Haberler