15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Sudan Cumhurbaşkanı El Beşir’in Eşi Modawi ile Bir Araya Geldi

24.12.2017
Emine Erdoğan, Sudan Cumhurbaşkanı El Beşir’in Eşi Modawi ile Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sudan resmî ziyaretine refakatle Sudan’ın başkenti Hartum’da bulunan eşi Emine Erdoğan, Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir’in eşi Widad Babiker Ömer Modawi ile bir araya geldi.

Görüşmeye Sudan Sosyal Dayanışma Bakanı, Sağlık Bakanı, Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı, Eğitimden Sorumlu Devlet Bakanı, Sudan Kadınları Federasyonu Başkanı ve İş Sahipleri Federasyonu Başkanı'nın yanı sıra milletvekilleri katıldı.


Görüşmede Cumhurbaşkanı El Beşir’in eşi Modawi, Emine Erdoğan'ın şahsında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye'ye, Kudüs konusundaki duruşu nedeniyle teşekkür etti ve Türkiye'nin İslam dünyasının sorunları konusundaki öncü rolü nedeniyle takdirlerini dile getirdi. Emine Erdoğan ise Türkiye'nin her zaman Sudan’ın kalkınma sürecine destek olacağını, dost ve kardeş Sudan halkının her zaman yanında olacağını söyledi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve bakanların eşlerinin de iştirak ettiği görüşme, aile fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Tüm Haberler