15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Devletimiz Ayrım Yapmadan Bütün Çocuklarımızı Geleceğe Hazırlama Gayreti İçinde”

25.11.2017
Emine Erdoğan: “Devletimiz Ayrım Yapmadan Bütün Çocuklarımızı Geleceğe Hazırlama Gayreti İçinde”

Emine Erdoğan, himayesinde İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Hakkâri’den gelen çocuklarla Miniatürk’te buluştu. Buluşmada çocuklara seslenen Emine Erdoğan “Vatanımız evimizdir. Onu hep birlikte koruyacağız inşallah. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet şuuruyla hareket edersek, birlik ve bütünlüğümüzü kimse bozamaz. Teröristleri sevindirmeyelim, teröre fırsat vermeyelim!” dedi.

15 yaş altı çocukların doğu ve batı illeri arasında karşılıklı ziyaretler gerçekleştirerek, Türkiye’nin tarih ve kültür mirasını tanımasını ve çocuklar arasındaki kardeşlik bilincinin artırılmasını hedefleyen ‘Biz Anadoluyuz’ adlı proje kapsamında İstanbul Miniatürk’te gerçekleşen buluşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan çocuklara hitap etti.


Konuşmasına “Ülkemizin en güzel köşelerinden biri olan Hakkâri’den İstanbul'a hoş geldiniz. Sizin bu ziyaretiniz, Türkiye'nin kucaklaşmasıdır, Doğu ile Batı'nın buluşmasıdır” diyerek başlayan Emine Erdoğan şunları kaydetti: “Devletimiz, ülkemizin doğusu ile batısı arasında hiçbir ayrım yapmaksızın bütün çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama gayreti içindedir.”

“VATANIMIZ EVİMİZDİR, ONU HEP BİRLİKTE KORUYACAĞIZ”

Hakkârili gençlerin medeniyetlerin beşiği bir bölgede yaşadığına dikkat çeken Emine Erdoğan, “Sümerlere, Babillilere kadar uzanan tarihî bir birikime sahipsiniz. Dünyada böylesi bir şansa başka kimse sahip değil. İnsanlığın binlerce yıllık birikimi sizin bastığınız topraklardır. Şehrinizin sokaklarında yürürken bu öz güvenle, bu farkındalıkla yürüyün. Bölgenizdeki terör örgütleri işte tam da bu sebeple orada faaliyetler yapıyor. Bu tarihî zenginliği, o bölgenin asıl sahiplerine, yani sizlere bırakmak istemiyorlar. Bu oyunu sizler bozacaksınız. Sizler Kürt, Türk ayrımı yapmaksızın, kardeşçe toprağınıza sahip çıktıkça kötü emeller asla başarıya ulaşamaz. Vatanımız evimizdir. Onu hep birlikte koruyacağız inşallah. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet şuuruyla hareket edersek, birlik ve bütünlüğümüzü kimse bozamaz. Teröristleri sevindirmeyelim, teröre fırsat vermeyelim” şeklinde konuştu.

Gençlerin ve çocukların geleceğin teminatı olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan, “Yakın gelecekte, vali, savcı, hâkim, öğretmen, milletvekili sizler olacaksınız. İnanıyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni çok güzel mevkilerde temsil edeceksiniz. Kendinizi böyle bir geleceğe hazırlayın. Bunun tek yolu ise eğitimdir, çok çalışmaktır, kitap okumaktır” dedi.

“ZİHİNLERİNİZE DE KALBİNİZE DE PAS TUTTURMAYIN”

İşleyen demirin pas tutmayacağını ifade eden Emine Erdoğan, “Zihinlerinize de kalbinize de pas tutturmayın, aynı zamanda sporla bedeninizi koruyun. Spor insanın hayatına disiplin getirir, hedef koymanıza, başarının lezzetini tatmanıza imkân sağlar” diye konuştu.

Başarmanın çok güzel bir duygu olduğunu, insanlığa saygınlık kazandırdığını ve itibar sağladığını kaydeden Emine Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Buradan bir karar alarak ayrılın. ‘Eğitimimi en iyi şekilde tamamlayacak, kendimi zihnen, ruhen ve bedenen geliştireceğim’ deyin ve bunu kararlılıkla uygulayın. Gelecekte sizleri meslek sahibi olmuş, başarılı insanlar olarak görmeyi umut ediyorum. Hakkâri’ye bizden selam götürün.”

Programın sonunda Emine Erdoğan gençlere tablet bilgisayar hediye etti ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Programa, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun eşi Hamdiye Soylu da katıldı.

Tüm Haberler